Jedno z nejlepších akcí Sejdeme se na zahradě. Tak by se dal shrnout včerejší večer v Centru Paraple. Desítky diváků si vychutnaly hutný kulturní pokrm.

Program jsme odstartovali v 18:00 prezentací výstavy úspěšného fotografa Dan Materny. Výstava byla složena z fotografií vlastních zlatých retrívrů Dana Materny, který o nich také vydal dvě knížky určené zejména dětem. Pokud máte doma robátko lačné po četbě, doporučujeme!
 
V 19:00 začaly znít zahradou první tóny parádní muziky Justina Lavashe. Justin u nás vystupoval již podruhé a opět byl skvělý. 
Přišel sám, ale my měli pocit, že přišla celá kapela. Virtuózní hra nás držela v údivu, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit tolik hudebních vrstev.
 
Ve 20:00 jsme byli svědky velké premiéry!
Poprvé v Centru Paraple zazněl žánr Slam poetry. A to rovnou v té nejlepší kvalitě, kterou ztělesnil Metoděj Constantine, čtyřnásobný finalista mistrovství ČR. Příležitost dostal také nováček "slam táta" a počínal si velmi dobře. 
 
Dalším hudebním vystoupením navázal sympatický chlapík CYNO z Ugandy. V kratkém koncertu odehrál písně převážně ve stylu reggae. Všechny zazněly v exotickém rodném jazyce. Hodně nás také potěšila účast Michala Šebse, českého Boba Marleyho, který zahrál set několika písní. Mimo jiné zazněla píseň Moře, z které odcitujme alespoň refrén: "Potřebujem moře, moře lásky vylít do světa, kde chybí."
 
Večer jsme po setmění zakončili prvním promítáním v letního kina "Co jsme komu zase udělali"
 
Děkujeme všem, kteří přišli. Společně se všemi, kterým to protentokrát nevyšlo, vás zveme na další akci Sejdeme se na zahradě, která proběhne už 13. 8. 2019!