Sešli jsme se na zahradě v úžasné společnosti Jaroslava Duška. O tuto akci byl nebývale velký zájem, ale sluncem rozžhavená zahrada Centra Paraple, nakonec mohla přijmout všechny zájemce, kteří ten den přišli. Synchronicita zafungovala úplně báječně, a tak milé povídání Jaroslava a hostů prokládal hudebním vystoupením Roberto Lombino, který občas hraje se skupinou Romba a ta byla domluvená na večerní program. Roberto Lombino je dlouholetý kamarád Jaroslava, a tak to vše opravdu krásně ladilo .  

Povídaní se plynule přehouplo v úžasnou energickou hudbu, kterou nám zajistila již zmiňovaná kapela Romba. Bylo to vše v tak příjemné a přátelské atmosféře, že i Jaroslav Dušek s námi zůstal déle a vychutnával si hudbu, osvěžující deštík, přítomnost lidí a pochoutky z grilu spolu s námi. 

ROMsko-BAlkanské rytmy se Parapletem nesly až do setmění, kdy jsme si pustili tematický dokumentární film o Jaroslavovi Duškovi „Když kámen promluví“: Einstein prý na sklonku života řekl, že nejzávažnější otázkou, kterou si klade, je otázka, jestli je vesmír přátelský, či nepřátelský. Jaroslav Dušek si vybral život v přátelském vesmíru.