Tiskové zprávy

10. Aukce pro Paraple vynesla 745 000 korun!

1. června 2021
10. Aukce pro Paraple vynesla 745 000 korun!

Galerie KODL pořádala v neděli 30. května od 12 hodin na pražském Žofíně tradiční aukci, která proběhla stejně jako ta loňská i online formou. Ve virtuálním prostředí byla možnost i prohlídka všech děl a po delší době i fyzicky v galerii v rámci předaukční výstavy. Pro Centrum Paraple bylo draženo pět děl. 

Již se stalo tradicí, že současní umělci darují do dobročinných aukcí Galerie KODL špičková díla. Patří jim za to respekt a poděkování. V rámci této dobročinné dražby se zájemci mohli těšit na naprosto mimořádný objekt „Cesta kamene“ z dílny klíčové osobnosti nejen českého umění posledního půlstoletí Stanislava Kolíbala. Dále na známé „Zátopkovy nohy“ od Davida Černého, strukturální objekt Federica Díaze vytvořený během 54. Bienále v Benátkách, divácky atraktivní práci snoubící v sobě fotografický talent Alžběty Jungrové a originální výtvarný projev Michala Škapy a na výjimečnou malbu s množstvím vnitřních přesahů z palety Šárky Koudelové.

Finanční výtěžek z prodeje pěti uměleckých děl výše zmíněných autorů v rámci 85. aukčního dne Galerie KODL vynesl 745 000 Kč a je na konto Centra Paraple předán již podesáté.

„Víme, jak je v této složité době daleko těžší získat finanční prostředky na fungování sociální služby, a že potřebných projektů je mnoho. Velmi si vážíme spolupráce s galerií KODL a propojení s umělci, kteří darují svá díl, a na aukčních dnech se samotnými dražiteli. Individuání fundraising je každým rokem významnější složka celkových příjmů,“ uvedl ředitel Centra Paraple David Lukeš.Kontakt pro média:

Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, email: 58EwZ-54ckMk2~l7VX~zRb5h7.kmb

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat