Tiskové zprávy

Běh pro Paraple vynesl více než 1,7 milionu korun!

29. května 2021
Běh pro Paraple vynesl více než 1,7 milionu korun!

Vzhledem k tomu, že minulý rok nebylo možné uspořádat tradiční Běh pro Paraple, rozhodli jsme se letos kvůli přetrvávající epidemické situaci přesunout Běh do virtuálního prostředí. 21. ročník Běhu pro Paraple tak byl zároveň prvním virtuálním.

V průběhu čtyř květnových týdnů, od 1. do 29. 5. 2021, mohli registrovaní účastníci prostřednictvím zvolené sportovní aktivity sbírat kilometry a sdílet je pomocí své oblíbené aplikace. Přihlášení účastníci se mohli mezi sebou, ať už jako jednotlivci či týmy, virtuálně utkat v běhu, jízdě nebo chůzi. Výsledky všech disciplín byly slavnostně vyhlášeny dne 29. 5. 2021 během on-line přenosu ze zahrady Centra Paraple v Malešicích. Moderování se ujal beatboxer a hudebník Endru, o hudební doprovod se postarali Chinaski a Jitka Boho. Atraktivní ceny jednotlivým kategoriím předali partneři Centra Paraple a také patroni akce.

Květnový virtuální Běh pro Paraple skončil nadmíru úspěšně. Zapojilo se mnoho příznivců pohybu a Centra Paraple z celé České republiky a běhalo se i za hranicemi ČR ve Španělsku, Belgii, Slovensku a Japonsku. Společně se známými osobnostmi, jako jsou Bára Poláková, David Svoboda, Michal Horáček, Šárka Kašpárková, Adéla Elbel či úspěšní para sportovci Jan Tománek a Anna Luxová. Počet zaplacených registrací dosáhl 4 181 a celkem se vybrala částka 1 780 955 Kč. Celkový výtěžek bude použit k finančnímu zajištění činnosti Centra Paraple, které poskytuje sociální rehabilitační pobyty klientům s náhlým poškozením míchy.

„Počet účastníků prvního virtuálního běhu mi doslova vyrazil dech. Bylo krásné sledovat, jak se zapojují přátelé, známí i neznámí. Psaly se neuvěřitelné příběhy, moc děkujeme všem za podporu a sdílenou radost,“ vzkazuje ředitel Centra Paraple David Lukeš.

CENTRUM PARAPLE je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života.Kontakt pro média:
Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, email: 58EwZ-54ckMk2~l7VX~zRb5h7.kmb

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat