Ve dnech 11. a 12. 8. se v areálu Golf & Spa Resort Cihelny nedaleko Karlových Varů uskutečnil již dvanáctý ročník charitativní akce Golf pro Paraple.

Praha (15. srpna) - Účastníci turnaje se setkali s cílem pomoci lidem po poškození míchy, kterým Centrum Paraple snižuje hendikep poskytováním profesionálních služeb. Výtěžek letošního ročníku překonal dosavadní rekord a konečná částka 1 405 000 korun je historicky nejvyšší dosaženou sumou.

Golf pro Paraple byl zahájen společenským večerem. Jeho součástí už tradičně byla tombola a charitativní aukce, při kterých se vybralo celkem 703 000 korun. Dražila se například umělecká díla autorů Drahoslava Šolty, Ivy Hüttnerové a Josefa Achrera. Příznivci sportu měli příležitost vydražit originální hokejový dres Chicago Blackhawks či dres týmu Detroit Red Wings s podpisem Jakuba Vrány. Podepsanou tenisovou raketu věnoval úspěšný tenista Karel Nováček.

Následující den proběhl charitativní turnaj, kterého se účastnilo celkem 100 hráčů. Ve 26 flightech nechyběly známé osobnosti jako například Jiří Korn, David Pospíšil, Karel Nováček, Zbigniew Czendlik, Jaroslav Špaček, Jan Čaloun, Matouš Rajmont a Kryštof Michal. Početně zastoupena byla i Česká asociace handicapovaných golfistů (CZDGA), do turnaje se zapojilo 15 hráčů.

Patronem turnaje byl už tradičně Marek Eben, úlohy moderátora se ujal Michal Dusík. Akci pro Centrum Paraple připravila agentura WBC Group.

„Golf pro Paraple je jedna z nejvýznamnějších charitativních akcí Centra Paraple, která přináší nemalé finanční prostředky na podporu naší činnosti. Děkujeme všem partnerům, dražitelům a hráčům, bez nichž by se tato mimořádná akce nemohla uskutečnit a již nyní se těšíme na další ročník“, říká David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

CENTRUM PARAPLE
je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života. Více informací na www.paraple.cz

Za podporu děkujeme:
Generální partner - Metrostav
Hlavní partneři – Elte, BNG Group, DB Schenker, Volkswagen Financial Services, Nadace ČEZ, Škoda Auto, Forbes

Kontakt pro média:
Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, email: 58EwZ-54ckMk2~l7VX~zRb5h7.kmb

Fotogalerii z akce naleznete na www.golfproparaple.cz

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Golf pro Paraple 2022

Loga_Partneři CP