11. ročník charitativního turnaje pro Centrum Paraple, s výmluvným podtitulem "Na handicap nehrajeme", se uskutečnil 12. a 13. srpna nedaleko Karlových Varů. V areálu Golf&Spa Resortu Cihelny nás čekalo profesionální zázemí, nádherné hřiště a slunečné počasí. Centrum Paraple přijelo podpořit mnoho známých osobností a golfistů. Patronem akce byl už tradičně Marek Eben. 

Golf pro Paraple byl zahájen kulturním večerem, jehož součástí byla charitativní aukce a tombola, při kterých se ve prospěch Centra Paraple vybralo přes půl milionu korun. Dražily se například podepsané dresy fotbalisty Cristiana Ronalda, trikot Martiny Sáblíkové, Ondřeje Cinka a Romana Šebrleho. Za zmínku stojí obraz od malířky Terezy Kotek, který byl vydražen rovnou dvakrát. Zahajovacího večera se zúčastnil i čerstvě zvolený prezident ČGF, Vratislav Janda. Akcí nás provedl sportovní komentátor České televize, Michal Dusík.

Druhý den proběhl charitativní turnaj, na který dorazilo 99 golfových hráčů, z toho 14 hendikepovaných. Mezi hráči nechyběly osobnosti jako například Jaroslav Špaček, Jan Čaloun a Dušan Salfický, Jan Železný, profesor Pavel Kolář, Ondřej Soukup a další. Ve flajtu si spolu s hendikepovaným hráčem Davidem Sellnerem zahrál Ondřej Trojan a Zbigniew Czendlik hrál s paragolfistou Pavlem Wolfem. Odborným poradcem byl profesionální golfový hráč Lukáš Tintěra. Zajímavostí turnaje byl souboj o přední příčky v jedné z kategorií mezi otcem Marcelem a synem Vítem Souralovými. Nejlepším hendikepovaný hráčem turnaje byl vyhlášen Zbyněk Kotek, český reprezentant v paragolfu.

„Charitativní golf už pro nás druhým rokem připravují manželé Savarovi a díky nim se tato akce stala nejen velmi důležitým zdrojem příjmů pro naší hlavní činnost, ale i krásným společenským zážitkem a zejména kvalitním golfovým turnajem. Moc děkujeme všem, kteří se účastí na turnaji, či prostřednictvím charitativní dražby, zasloužili o rekordní výsledek. Velký dík Zuzaně a Martinovi Savarovým.“ vyjádřil se ředitel Centra Paraple, David Lukeš.

Finanční obnos pomůže lidem s poškozením míchy
Výtěžek z celé akce použije Centrum Paraple na svoji činnost, zejména na poskytování služeb sociální rehabilitace a odborného sociálního poradenství lidem s poškozením míchy. Každý rok v důsledku onemocnění nebo úrazu dojde k poškození míchy a k ochrnutí asi u 280 lidí. Téměř 1/3 z nich se stane novými klienty Centra Paraple. Ročně využívá pomoc Centra asi 1500 lidí z celé republiky. Centrum Paraple může díky podpoře pomáhat lidem na vozíku a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Za podporu děkujeme:
Generální partner - Metrostav
Hlavní partneři - BNG Group, DB Schenker, Skupina ČEZ, Noesis, Elte, Gordon Roadster, Emco, Heckl, Ulimex, Palírna U Zeleného stromu, Volkswagen Financial Services, Zerostav, Pilsner Urquell, Trigema, Škoda Auto, Golf digest, EK Partners, StatiCAL a WBC Group. 

Kontakt pro média:
Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, email: 58EwZ-54ckMk2~l7VX~zRb5h7.kmb
Fotogalerii naleznete pod tímto odkazem.

Tisková zprává ke stažení ZDE.

Golf pro Paraple 2021