Pavla Tomicová jako rockerka mezi dvěma muži, dojatá porotkyně Tatiana Drexler a první choreografie se třemi invalidními vozíky – tak se předvedli tanečníci během benefičního večera StarDance, který se již potřetí propojil s Centrem Paraple. Díky DMS a dárcům se podařilo vybrat přes 15 milionů korun, tedy o tři miliony více než loni. Za inovativní koncept benefičních speciálů, který propojuje oblíbené pořady s konkrétními charitativními projekty, jako je třeba StarDance, získala Česká televize cenu Fóra dárců.

Myšlenka charitativních večerů v rámci soutěže StarDance vzešla od České televize a stala se inspirací i pro ostatní vysílatele pořadů z licence Strictly Come Dancing. I letos pět tanečních párů, které zůstaly v soutěži, doplnilo pět vozíčkářů s poraněním míchy.

porota a Zdeněk Svěrák   Pavla Tomicová a Petr Pokorný

Novinkou letošního roku byl výběr hudby, který obstarali přímo tanečníci z Centra Paraple i druh tance, který byl ponechán jako free style. Pátým porotcem se opět stal prezident Centra Paraple Zdeněk Svěrák„České televizi děkuji, že je s námi úplně od samotného zrodu, a to Centrum Paraple v příštím roce oslaví již pětadvacet let! StarDance je jedním z nejsledovanějších pořadů České televize a nejen velký finanční příspěvek, od veřejnosti a sponzorů, je dokladem solidárního cítění české společnosti, které se jen penězi vyjádřit nedá. Zaplať pánbůh, že takové benefiční večery, jako je tento, existují. Protože naše rozhašená společnost si dnes místy nerozumí, ale sejdeme se alespoň v tom, že lidem, kteří jsou na tom hůř než my, je třeba pomoci.“

Pomocí DMS zpráv a darů se podařilo vybrat 15 milionů 19 tisíc korun. Česká televize šek slavnostně předala v budově Centra Paraple, v rámci mezinárodního dne dárcovství Giving Tuesday, k němuž se Centrum Paraple připojilo již podruhé. „Částka je opravdu rekordní a nejen ona, ale i počet DMS, které jsme letos obdrželi. Jsme rádi, že čím víc jsou odvážnější tanečníci, které s účastí ve StarDance oslovujeme i ti, co vytvářejí choreografie, tím odvážnější jsou i dárci, kteří nám přispívají. A odvaze my jsme nakloněni,“ doplňuje ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Peníze vybrané na StarDance se využijí na provoz Centra Paraple v Malešicích a pomohou tak hlavně těm, kteří se ze dne na den ocitli na invalidním vozíku.

Karolína Blinková
tisková mluvčí

ČESKÁ TELEVIZE
Komunikace a PR
Kavčí hory, 140 70 Praha 4
Tel.: (+420) 261 133 405
Mob.: (+420) 739 077 259
karolina.blinkova@ceskatelevize.cz 
www.ceskatelevize.cz

Honza Dolínek
manažer public relations

Centrum Paraple, o.p.s.
Ovčárská 471/1b
108 00 Praha 10 - Malešice
Tel.: (+420) 274 771 478
Mob.: (+420) 724 825 933
dolinek@paraple.cz