Myšlenka charitativního běhu pro dobrou věc není novinkou, ale funguje stále. Úspěšného konceptu se již několik let drží i v Gymnáziu Čakovice, kde si každoročně studenti obouvají tenisky ve prospěch Centra Paraple. Spíš než o výkony a čas jde o solidaritu a vzájemnou pomoc. Pro všechny účastníky je běh osobní výzvou – záleží na každém, jaký obnos do společné kasičky vyběhá. Studenti si domlouvají sponzory, kteří jim přislíbí finanční částku za každý uběhnutý kilometr a je jen na nich, kolik kilometrů zdolají a kolikrát čakovický zámecký park oběhnou.

Loni se studentům a pedagogům podařilo získat neuvěřitelných 158 200,-!

Vybrané peníze budou použity na provoz Centra Paraple, a to především na poskytování služeb sociální rehabilitace lidem s poškozením míchy. A aby studenti měli názornější představu, na co všechno budou vybrané peníze sloužit, mohou si během běžeckého dopoledne vyzkoušet jízdu na vozíku i speciálně upraveném kole pro vozíčkáře – handbiku. Celou akci vymyslela Štěpánka Marková, která na tamním gymnáziu vyučuje zeměpis a tělesnou výchovu. Její motivace je jednoduchá. Chtěla by, aby se dobročinnost stala přirozenou součástí života jejích studentů, kteří prostřednictvím pomoci druhým obohacují i sami sebe.

A my jsme moc rádi, že je 28. dubna v zámeckém parku opět naplánován další ročník Čakovického běhu pro Paraple! Přijďte třeba na procházku a podpořte studenty, nebo se připojte ke skvělému nápadu.