JAK DARUJÍ

Čtení pomáhá a baví

15. srpna 2018 Čtení pomáhá a baví

Čtení je úžasná zábava. V Čechách, na Moravě i ve Slezsku je to navíc už přes 7 let také zábava, která pomáhá.
Děti a teenageři, mohou za každou knihu, kterou přečtou darovat 50 korun na účet některého z desítek charitativních nebo dobročinných projektů.

Seznam knih připravuje odborná porota v čele se Zdeňkem Svěrákem, a proto ani Paraple nemůže v projektu Čtení pomáhá chybět.
A jak děti získávají peníze pro vybrané projekty? Přečtou-li některou z knih, musí následně prokázat její znalost vyplněním krátkého kontrolního testu. Při nezdaru na první pokus lze test opakovat, ale počet pokusů je omezen.
Testovací otázky bývají stručné a jasné, ovšem rozhodně je nejde obelstít třeba tak, že se místo knihy děti podívají na zfilmovanou verzi. Zkrátka kdo Harryho Pottera nečetl, ale byl na něm pouze v kině, tak ten na 50korunový kredit velmi pravděpodobně nedosáhne. A je to tak správně.
Máte-li v rodině více dětí, může každé z nich získat a následně poslat svých 50 korun za jednu a tutéž knihu. Ve filantropiii jsou tedy trochu zvýhodněny velké rodiny s menšími dětmi, kde tatínek nebo maminka čtou z jedné knihy sourozencům třeba před spaním.

Projekt Čtení pomáhá každý rok rozdělí až 10 miliónů korun, které do projektu vkládá jeho zakladatel Martin Roman a další partneři.
Za Paraple děkujeme letošním čtenářům, kteří zdolali téměř 2 a půl tisíce knih a vyčetli nám tak příspěvek 120 000 Kč na nový handbike.

Více na webu http://www.ctenipomaha.cz/.

Odebírat newsletter

Podpořte nás

Život je jízda!

Pojeďte kousek cesty s námi.

Chci darovat