Centrum Paraple děkuje všem dětským čtenářům, rodičům, ale i strýčkům i babičkám za zapojení se do projektu „Čtení pomáhá“.

Během jarních měsíců měli školáci možnost spojit radost ze čtení s podporou sbírky na tříkolové lehokolo, které v Centru využívají klienti se sníženou pohyblivostí dolních končetin.

Celá výzva spočívala v tom, že každý aktivní čtenář získal kredit padesát korun, který věnoval na jednu ze sbírek. A právě díky houževnatosti a počtu čtenářů se v naší sbírce podařilo vybrat 110 000 Kč.

Říkáte si, a co když dojdou síly? I na to jsme mysleli! Aby nedošla šťáva na podzim jsme založili další sbírku na elektromotor k tomuto lehokolu. Celých 46 000 Kč dělilo vozíčkáře od toho, aby nezůstal pod vrcholem, ale s pohonem pokořil všechny překážky! Navíc odpružená varianta lehokola s elektromotorem umožní vozíčkářům projíždět i náročnějším terénem bez nežádoucích otřesů, které často vyvolávají obtíže. A i tato sbírka byla úspěšně ukončena.

Toto speciální kolo s elektromotorem poslouží našim klientům, kteří jsou u nás na rehabilitačním pobytu, i těm, kteří s námi jezdí na tematické programy – cyklistické pobyty, sporty v přírodě apod.

Děkujeme, že v tom jedete s námi!