Značka Silver Cat vznikla začátkem roku 2015 a dne 12. 8. 2015 byla, včetně loga, registrována na Úřadu průmyslového vlastnictví České republiky. Za motto jsme si zvolili slogan: „Každá žena chce být pěkná, chce být kočka, a protože naše šperky jsou stříbrné, tak stříbrná kočka, tedy SILVER CAT“.  

V září 2016 byl vydán první katalog s reprezentativním výběrem několika šperků z naší široké kolekce. V roce 2017 jsme dali značce jasný směr, katalog byl rozšířen o fotky žen a dívek různých profesí i věku s uvedením jména a pracovní pozice resp. studující. V roce 2018 jsme značku posunuli ještě dále. Přáli jsme si, aby šperk nedělal radost jen ženě, dívce, která si šperk koupí nebo jej dostane darem, ale aby obohatil i ty, kteří v životě neměli tolik štěstí. Vzniká partnerství s Centrem Paraple, které poskytuje profesionální služby lidem na vozíku.

Při této příležitosti jsme nechali vytvořit limitovanou edici náhrdelníku s logem Silver Cat, který symbolizuje naše partnerství s Centrem Paraple. Rok poté (2019) jsme se rozhodli, že část zisku z prodeje každého šperku bude věnována Centru Paraple, které slaví od svého založení již 25 let.  Motto měníme na: „Silver Cat - šperky zakoupené srdcem“.  

V roce 2020 nás všechny výrazně ovlivnila pandemie Covid 19, ale o to složitější doba nastala pro vozíčkáře. Jsme přesvědčeni, že právě v této době bychom si měli navzájem pomáhat, a moc si vážíme toho, pokud zákazníci zvolí značku Silver Cat, jejímž prostřednictvím budeme i nadále přispívat k činnosti Centra Paraple. Motto „Šperky zakoupené srdcem“ tak získává další rozměr, který chceme spolu s vámi sdílet a posouvat dál.