Univerzita Karlova a Centrum Paraple ve čtvrtek 11. 11. společně uspořádali první Den na vozíku. Cílem akce bylo dát studentům možnost vyzkoušet si, jaké to je pohybovat se v prostředí fakult na vozíku, a zároveň získat finanční pomoc na podporu činnosti Centra Paraple. Po celý den bylo možné zakoupit společný symbol – originální dřevěnou brož, navrženou speciálně pro tuto příležitost. Celkový výtěžek dosáhl 30 705 Kč. Děkujeme! 

A co se v rámci Dne na vozíku dělo? Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy byly k dispozici čtyři vozíky a spolu s nimi i instruktoři nácviku soběstačnosti z Centra Paraple. Ti pomáhali studentům, kteří si chtěli náročnost pohybu na vozíku osobně vyzkoušet, a to včetně plnění několika úkolů (např. půjčit si knihu v knihovně, občerstvit se v menze nebo vyzkoušet bezbariérovost toalet).

DNV1

Součástí akce bylo také slavnostní poklepání kamene u příležitosti zahájení výstavby bezbariérového vstupu do Právnické fakulty, diskuzní fórum za účasti rektora Tomáše Zimy, prorektorky Mileny Králíčkové, ředitele Centra Paraple Davida Lukeše a zástupců UK POINTU.

03

Den na vozíku byl zároveň konkrétním odrazem nedávno podepsaného memoranda o spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Centrem Paraple. Patrony akce se stali rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Fotky z akce naleznete v naší galerii.

DNV