Vážení přátelé,

Centrum Paraple již 29 let pomáhá lidem s poraněním míchy vrátit se zpátky do života. Své zkušenosti se letos jeho tým rozhodl před letními prázdninami zužitkovat v poněkud nezvyklé komunikační kampani.

Proč nezvyklé? Jako nezisková organizace s malým rozpočtem musí hledat řešení, které bude, pokud možno, co nejméně finančně náročné. A proto jsme se rozhodli vypustit do světa PRVNÍ SPAM, který může zachránit krk. Jeho ústředním motivem a prvotním impulzem je preventivní vzkaz od klientů Paraplete, kteří nabádají příjemce k tomu, aby se před skokem do vody, divokou jízdou na kole nebo třeba jen touhou udělat si na kraji útesu netradiční selfie na chvilku zastavili a zeptali se sami sebe, jestli je to opravdu tak dobrý nápad.

"Letní prázdniny mají být obdobím radostného skotačení, a přesto se z nich několik desítek lidí vrátí s bolestnou zkušeností, tedy vlastně s poškozenou míchou." říká David Lukeš, ředitel centra Paraple. "Chceme inspirovat nejširší publikum k zamyšlení. Některé věci se totiž nedají vzít zpátky a návrat do života je nesmírně náročný."

Jedná se o mediální experiment, který má za cíl snížit počet úrazů páteře. Pokud nám pomůžete náš vzkaz předat dál a podaří se, byť i jen jednoho člověka zastavit, bude to úspěch nás všech.

Obsah SPAMU najdete níže nebo na tomto linku.

Děkujeme, že nám pomůžete vyslat do světa PRVNÍ SPAM, který může zachránit krk.

Humans Of Paraple


Obsah SPAMU


Tento text zkopírujte do předmětu mailu:
PRVNÍ SPAM, který může zachránit krk

Tento text zkopírujte do těla mailu a změňte oslovení:

Milá Jarmilo,

každý z nás občas jedná bezhlavě. Z radosti, z hecu, z únavy… A právě v takové situaci může kohokoli zachránit tento email. Stačí si zapamatovat jedinou větu:

Je to vážně dobrý nápad?

Čeká nás prosluněné období letních radovánek.

A právě během něj dochází nejčastěji k úrazu míchy, který může člověka upoutat na vozík do konce života.

V mnoha případech by se přitom dalo úrazu předejít, kdyby se jen daný člověk zamyslel:

Je to vážně dobrý nápad?

Skákat do neznámé vody? Do mělké řeky? Fotit se na okraji vysoké skály? Lézt po horách v žabkách? Sedat si za volant unavený? Na kolo opilý? Na motorku nesoustředěný?

Je to vážně dobrý nápad?

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

2 minuty čtení jsou ničím ve srovnání s pikovteřinou, která dokáže zbavit člověka schopnosti pohybu. Proto nás potěší, když zkopíruješ celý text tohoto emailu a odešleš ho alespoň jednomu dalšímu člověku.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Jeho odeslání Ti bohužel nezajistí slávu ani úspěch. Ale věříme, že někomu zachrání to nejcennější, co máme – zdraví.

Jestli jsi dočetla až sem, prudce jsi zvýšila pravděpodobnost, že se v Centru Paraple nikdy nesetkáme. A to je rozhodně dobře! Pokud nás chceš i přesto poznat nebo podpořit, zamiř na www.paraple.cz.

Děkujeme,

Humans of Paraple