Příznivci Centra Paraple v průběhu čtyř červnových týdnů, od 1. do 30. 6. 2022, neúnavně sbírali kilometry. Celkem se zapojilo 1 317 registrovaných účastníků, díky nimž na konto Centra Paraple přibylo 485 862 Kč – ze startovného a prodeje merche se sešlo 335 862 Kč a dalších 150 000 Kč přidal partner akce Auto-Poly.

Úspěšný 2. ročník Virtuálního běhu/jízdy pro Paraple vynesl 485 862 Kč

Praha (1. července) - Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům jednotlivých kategorií se uskuteční 21. července v rámci společenské akce Sejdeme se na zahradě ve venkovních prostorech Centra Paraple. Více informací na paraple.cz/paraple/akce/.

„Děkujeme všem, kteří se letos zapojili a svými sportovními výkony prospěli nejen své kondici, ale účastí podpořili také činnost Centra Paraple. Výkony a nasazení všech jsou obdivuhodné a my se upřímně radujeme nejen ze samotného výtěžku, ale také z toho, že akce opět propojila lidi napříč naší republikou, dokonce její hranice výrazně přesáhla. Virtuální podoba naší tradiční akce znovu ukázala, že se o naše podporovatele můžeme opřít i v těchto nelehkých časech a my všem za jejich přízeň vřele děkujeme. “ říká Jiří Pokuta manažer fundraisingu.

V kategorii týmů byl letos, stejně jako v předešlém ročníku, jednoznačně nejpočetnější tým Šlapeto s 81 účastníky z různých koutů světa – České republiky, Německa, Rakouska, Belgie, Španělska, Gibraltaru a Japonska. Celkem zdolali obdivuhodných 22 671 kilometrů. Na start se postavily také další týmy známé z 1. ročníku, např. ORKA Floorball, V suchým triku či Barmatky. Centrum Paraple podpořily rovněž Báječné ženy v běhu, Nažrané dračice, Zátopkovy lejtka, Rozvázané tkaničky nebo týmy z Masarykovy nemocnice, spinální jednotky KN Liberec aj. Nechyběli ani sportovci ze spřátelených firem, jako jsou AON, B. Braun, Alliance Healthcare, Volkswagen Financial Services, Penny Market a Auto-Poly. Týmy měly zpravidla 15 – 20 členů.

Výtěžek ze startovného bude použit na dofinancování pomoci Centra Paraple lidem na vozíku. Činnost Centra Paraple zahrnuje sociální rehabilitaci – komplexně propracovaný systém péče, pomoci, podpory a terapeutického působení multidisciplinárního týmu.

CENTRUM PARAPLE
je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života. Více informací na www.paraple.cz.

Kontakt pro média:
Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, email: jarmila.vrzalova@paraple.cz.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Loga_Partneři CP