Po dvouleté pauze způsobené koronavirovou situací se letos uskutečnil další Běh pro Paraple, který tradičně zahájil prezident Centra Paraple Zdeněk Svěrák a ředitel David Lukeš. Dějištěm byl i tentokrát Malešický park.

Praha (4. června 2022) - Charitativního běhu, ve kterém není důležité vyhrát, ale podpořit činnost centra, se zúčastnilo na 600 návštěvníků. 22. ročník Běhu pro Paraple vynesl 647 950 korun. Ve virtuálním světě akce probíhá do konce června. Registrovat se můžete na www.behproparaple.cz.

Dnem nás provedl známý tanečník StarDance Dominik Vodička, který byl nejen excelentním moderátorem, ale také návštěvníkům zatančil se skupinou Tanec s láskou a pro nejmenší připravil školičku tance.

Závodilo se na krátké stometrové trati, na které podali své výkony účastníci všech věkových kategorií. Kromě samotného běhu byl pro návštěvníky akce připraven bohatý doprovodný program, jako například vystoupení akrobatického dua Losers Cirque Company a Areté, zazpívaly Annabelle a Markéta Konvičková, kapela Timudej a bubenická show Tam Tam Batucada. Na závěr jsme trochu přitvrdili kapelou Gingerhead.

Samozřejmě jsme mysleli i na nejmenší a Běh pro Paraple jsme spojili s Dnem dětí, který je zažitým dnem plným her, soutěží a sladkostí. Děti si mohly užít workshop na trampolínách s profesionálními akrobaty, vyzkoušet jízdu na dopravním hřišti nebo pomazlit canisterapeutické psy.

"Letošní Běh se vydařil. Počasí nám přálo a přišlo hodně rodin s dětmi. Myslím, že o novou generaci přátel vozíčkářů je postaráno, a to mě těší!" vzkazuje spoluzakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák.

„Vždy je hezké pozorovat bavící se lidi a zejména děti. Jsem rád, že se akce povedla, vyšlo počasí a mohli jsme se potkat s těmi, kteří nás podporují. Děkuji všem, kteří nás přišli podpořit a také těm, kteří celou akci připravili, opravdu se to povedlo.“ Zhodnotil letošní ročník David Lukeš.

Běh pro Paraple_video

Výtěžek z letošního běhu použijeme na dofinancování činnosti Centra Paraple, která zahrnuje sociální rehabilitaci – komplexně propracovaný systém péče, pomoci, podpory a terapeutického působení multidisciplinárního týmu.

CENTRUM PARAPLE je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života. Více informací na www.paraple.cz.

Děkujeme všem účastníkům, moderátorům, startérům, dobrovolníkům, partnerským firmám, médiím a těm, kteří se podíleli na přípravě a organizaci. Těšíme se na Běh 2023!

Partneři akce:
Auto - Poly, DB Schenker, Trigema, Formstav, Maron, Coloplast, B Braun, Kaufland

Fotografie z akce naleznete POD TÍMTO ODKAZEM.

Kontakt pro média:
Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, email: 58EwZ-54ckMk2~l7VX~zRb5h7.kmb.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Loga_Partneři CP