Již po třiadvacáté se v sobotu 27. 5. 2023 uskuteční sportovně-společenská akce Běh pro Paraple. Odpoledne v pražském Malešickém parku kromě tradičních závodů na 100 metrů nabídne nabitý program pro celou rodinu. Výtěžek ze vstupného podpoří činnost Centra Paraple a lidi, kteří po poškození míchy usedli na vozík.  

Běh pro Paraple se koná od roku 2000 na podporu lidí, kteří sami běžet nemohou. Ani letos nebudou závody o vrcholových výkonech, zato o příjemně stráveném čase s rodinou, o radosti z pohybu, setkání a pomoci. Akci zahájí jeden ze zakladatelů Centra Paraple Zdeněk Svěrák společně s jeho ředitelem Davidem Lukešem.  
Běh pro Paraple se uskuteční 27. 5. od 13 do 20 hodin v Malešickém parku v Praze 10.

„Průběžně budou startovat stometrové běhy, které mohou závodníci zdolávat mnoha způsoby – vysloveně sportovně, jako lehké proběhnutí či procházku s kočárkem. Už jsme zažili třeba i závod běžce s poníkem. Pro odvážnější jsme ve spolupráci se Sportovním klubem vozíčkářů Praha připravili letošní novinku – orientační běh,“ seznamuje s průběhem akce David Lukeš.

Připravený program je ale mnohem bohatší. Účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení Emmy Smetana a Jordana Haje, zpěváka Santiaga nebo skupiny Pohřební kapela. Pro milovníky karnevalové samby tu pak bude bubenická show Batala Praha. Dále vystoupí akrobatický soubor Losers Cirque Company, který má připravený také trampolínový workshop. Tanečník Dominik Vodička vystoupí se skupinou Tanec s láskou.

Rozmanitý program čeká i na děti. Ty budou mít možnost užít si cirkusové představení Pan Bonobo, taneční školičku, malování na obličej, kreativní dílny, skákací hrad a dopravní hřiště. K pomazlení (nejen pro děti) budou připraveni canisterapeutičtí psi.

Proběhne také vyhlášení vítězů všech kategorií akce Pohybem pro Paraple. 

Na akci nebude chybět ani Michal Horáček, zakladatel Běhu pro Paraple a další známé osobnosti.

Vstupné činí 100 Kč. Výtěžek půjde na dofinancování pobytové sociální rehabilitace, hlavní služby Centra Paraple. Ta je komplexně propracovaným systémem péče, pomoci a podpory, který klientům s poškozenou míchou poskytuje odborný tým centra.

Více na → www.behproparaple.cz.

Hlavní partneři akce:

auto_poly_skoda
  
Partneři akce: 
Coloplast, DB Schenker, Kaufland, Pilsner Urquell, Praha 10, Smilebox, Škoda Auto, Volkswagen Financial Services

Mediální partneři akce: 
Česká televize, Radiožurnál

O CENTRU PARAPLE
Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem s poškozením míchy, kteří ochrnuli následkem nemoci či úrazu. Je pro ně oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale i kdykoli v průběhu života. Rozsahem nabízených služeb je Centrum Paraple jediné zařízení svého druhu u nás.  
Více informací na → www.paraple.cz.

Kontakt pro média: Jarmila Vrzalová, tel.: +420 774 980 918, e-mail: 58EwZ-54ckMk2~l7VX~zRb5h7.kmb.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.